1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Türkiye

Discussion in 'Other Nations' started by DataMaN, Mar 23, 2013.

1. DataMaN

DataMaN New Member

Selam millet!
    Türkçe konuşmak isteyenler buraya toplansın bakalım. Kaç kişiyiz? :)

CnutSecure likes this.
  2. SoulReader

SoulReader New Member

Yine Yine Yine DataMan :) ne zaman linux hakkında bilgi arasam karşıma Çıkmak zorundamısın:D

3. DataMaN

DataMaN New Member

Hoş geldin Kali'ci.
    Shakespeare balık oltasına takıldın :)

Last edited: Jun 20, 2014
  4. SoulReader

SoulReader New Member

Hoş bulduk hocam
    Ben takılıyım oltaya siz çekip götürün :)
    Birde ProMaX var yiğidi öldür Hakkını yeme demişler deemi ama :)

5. Tr7

Tr7 New Member

a.s millet hal hatır sormak gibi kirişe soruları geçip sadede geliyorum kali linux hakkında pdf dosya var mı ?

CnutSecure likes this.
  6. DataMaN

DataMaN New Member

BackTrack araçları hakkında hazırlanmış olan dökümanlar Kali için de geçerlidir. Kali'de bulunan önemli araçların tanıtımı en kısa zamanda yapılacaktır.

CnutSecure and carms642 like this.
  7. Tr7

Tr7 New Member

Bilgilendirme için teşekkürler.

8. Hitman_86

Hitman_86 New Member

Hocam merhabalar öncelikle, benim sizlere bir sorum olacaktı bu işletim sistemi hakkında. USB stick ten ilgili adresteki talimatlara uyarak önceden ayarların kaydedilmesini ( persistence ) yapmıştım; ancak daha sonradan tekrardan formatlayıp sistemi tekrar kurduğumda aynı talimatları yerine getirdiğimde maalesef kayıt etmiyor. Boot tayken skipping mount lib/live/ persistence.. tarzı warningleri veriyor. Ne yaptıysam olmadı. Değerleri görüş ve yardımlarınızı bekler, saygılarımı sunarım.

9. carms642

carms642 New Member

10. carms642

carms642 New Member

bu arada birşey sormak istiyorum kali linux vmworkstation ile kuran var mı aranızda wifi driveri görmüyor ag kartını tanıtamadım bilen var mı vede ekran kartım nvdia onuda tanıtamadım yardımcı olur

11. DataMaN

DataMaN New Member

Ortalık karıştı düzen bozuldu :) Bir süre giriş yapamadım arkadaşlar kusura bakmayın.
    @Hitman_86;
    Sorununuz için maalesef kesin bir şey söyleyemeyeceğim. İmajı dvd'ye yazmak her zaman tercihimdir.

@carms642;
    wi-fi kartı ya da diğer nic kartı ya da ses kartı ya da ekran kartı.. sanallaştırma yazılımları donanımlarınızla doğrudan bağlantı kuramazlar. wmware, kendine özel geliştirmiş olduğu yapay sürücüler aracılığıyla fiziksel donanımlara bağlantı sağlar.

Sanal sisteminize vmware tools yükleyin.
    Eğer ağ kartınız usb arabirimini kullanıyorsa, kartınızın tanınmaması durumunda donanımınıza ait sürücüleri yüklemeniz gerekecektir. Donanım üreticinizin internet sitesi üzerinden sürücülerinizi temin edebilirsiniz.

CnutSecure and DeepDarbe like this.
  12. DeepDarbe

DeepDarbe New Member

Selamlar . Backtrack Tan Kaliye Atladık bakalım .

13. NoM4D

NoM4D New Member

Kali nin artısı BT den ne artısı var çok anlayamadım Debian olması dışında. Birde driver problemi var. Ama alışacağız artık:)

14. DataMaN

DataMaN New Member

Kali BT'ye göre daha fazla sürücü destekliyor. Sürücü sorunu yaşamanız ilginç. Debian Wheezy uyumlu sürücülerinizi donanım üreticilerinizin sitelerinden temin edebilirsiniz. Kali sayesinde Debian Wheezy çıkmadan önce Wheezy'i kullanmış olduk. :)
    Kali içerisinde BT'ye oranla daha fazla pentest aracı var ve sistem Bt'ye göre daha stabil çalışıyor. İsterseniz kendi isteklerinize göre özelleştirilmiş ve yazılımları güncellenmiş sistem iso'ları oluşturabiliyorsunuz vsvsvs.
    Pentest sisteminde başka yenilik olmaz zaten. :)

İyi günler dilerim.

CnutSecure likes this.
  15. NoM4D

NoM4D New Member

windows 7-8 için güncel exploit var mı ? Yahut bende neden işe yaramıyor ? MS_11_03 deniyorum olmuyor ????

16. DataMaN

DataMaN New Member

Microsoft ürünlerindeki zafiyetler için:
    msf > search ms13

Cve'de 2013 yılında yayınlanan ve msf'e dahil edilen açıklar için:
    msf > search cve-2013

komutlarını kullanabilirsiniz.
    payload'un devreye girmesini antivirüs (varsa) engelliyor olabilir.

17. NoM4D

NoM4D New Member

kendi sistemim üzerinde deniyorum antivirüs yok üstelik güvenlik duvarınıda kapattım. Şu video da ettercap ve dns spoof da kullanılmış aynı komutları verdiğimde ettercapta şöyle bir hata alıyorum:
    Video:

View: http://www.youtube.com/watch?v=zgiKkf20jwI

sudo ettercap -T -q -i Wlan0 -P dns_spoof -M arp // //

ettercap pcap_open: Wlan0: No such device exists (SIOCGIFHWADDR: No such device)

Eksik birşeyler mi var anlamadım.

18. DataMaN

DataMaN New Member

Muhtemelen sistemleri bir sanallaştırma uygulaması üzerinden çalıştırıyorsunuz.

Sanal bilgisayar ayarlarındaki ağ donanımı bridged olarak belirlenmelidir. VM sistemlerin ağ ayarları standart olarak nat ayarıyla geliyor. Bu da haliyle bağlantıları refuse ediyor. Kullandığınız sanal sistemlerin ağ ayarlarını ve local ip adreslerini kontrol etmenizi öneririm.

Etter olayına gelecek olursak; Bu yazılımdan ben de memnun değilim :) Arp sniff & dns spoof uygulamalarında geçmişte cain & abel kullanmıştım. Gayet başarılı bir yazılımdır.

19. mutsuz

mutsuz New Member

Öncelikle herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım sizden biraz yardım almak istiyorum.
    Sorunum wireless driver şöyleki kali linux un kurulumu herşeyi sorunsuz olarak yaptım . Ama wireless de problem var şöyleki mesela windows da 7 8 tane ağ görüyorsa burda 1 tane görüyor. Onada bağlanıyorum 2 dakikada bir kopuyor ama windowsta hiç bir sorun çıkartmıyo. dedim heralde kurulum yaparken sorun çıktı 2 3 kere tekrar silip kurdum degişen bir şey yok. wi-fi kartımın modeli ; broadcom bcm94313hmgb laptopda şu ; lenovo thinkpad edge e530 3366a17 modeli şimdiden teşekkürler.

20. NoM4D

NoM4D New Member

Hoş geldin mutsuz. sanırım problem usb olmaması. Vmware de usb olanları destekliyor. Yani harici kartları. Daha önce Bt5 ile çalışıyormuydu kart ?

Share This Page